Laser frakcyjny-ablacyjny CO2 – rozstępy

Laser frakcyjny-ablacyjny Co2 to metoda pierwszego wyboru do zabiegu na rozstępy. Zabiegi na rozstępy przynoszą szybkie, widoczne już po pierwszym zabiegu efekty. Rozstępy skanowane są laserem frakcyjnym. Skóra zaczyna wytwarzać kolagen, którego brak spowodował powstanie rozstępu. Rozstęp zasklepia się, skóra na jego powierzchni zmieni kolor na naturalny, rozstęp przestaje być wyraźnie widoczny. Nowy rozstęp może zniknąć nawet po 1 zabiegu. 

CZAS TRWANIA ZABIEGU

45-90 minut

OBSZARY

Ciało

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Tak

OBJAWY PO ZABIEGU

Ciepło w obszarze zabiegowym, zaczerwienienie skóry.

ZNIECZULENIE

Maść znieczulająca

REKONWALESCENCJA

Do 10 dni zaczerwienienie

ODSTĘPY MIĘDZY ZABIEGAMI

4 tygodnie

SKÓRA PO ZABIEGU

Zaczerwieniona

Kliknij w ikonę

Zarezerwuj on-line

Zarezerwuj telefonicznie

Aktualne promocje

Kup zabieg lub voucher

FAQ

Laser frakcyjny-ablacyjny CO2 jest pierwszym z wyboru laserem do odmładzania, spłycania zmarszczek, wyrównywaniu kolorytu skóry, spłycania blizn (jeśli są) przy jednym zabiegu. Słowo frakcja pochodzi od słowa fractional (z ang. ułamkowy, niecałkowity). Podczas zabiegu wytwarzamy mikrouszkodzenia na skórze (MTZ z ang. Micro Thermal Zone), które nie całkowicie pokrywają skórę, tylko częściowo. Wokół kontrolowanego uszkodzenia skóra zaczyna przebudowywać się, komórki fibroblastów zapoczątkowują proces wytwarzania włókien kolagenu, elastyny. Skóra dostaje sygnał do naturalnej odnowy. Skóra po zabiegu pracuje nawet 1 rok czasu. Efekty widać już po pierwszym zabiegu. 

Spłycenie rozstępów

Zagęszczenie skóry

Wytworzenie kolagenu

Wyrównanie kolorytu skóry

Utrzymanie skóry w dobrej kondycji

Zapobieganie powstawaniu nowych rozstepów

Ujędrnienie

2 tygodnie przed zabiegiem odstawiamy preparaty retinolem, kwasy medyczne, m. in. kwas feruowy, kwas migdałowy, kwas salicylowy. Nie stosujemy innych peelingów, takich jak peeling enzymatyczny, peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja. Zabieg CO2 wykonujemy minimum 2 tygodnie po zabiegach ostrzykiwania skóry, np. botoks, kwas hialuronowy, stymulatory tkankowe. Minimum 4 tygodnie od innego zabiegu z zastoswaniem takich laser tulowy Lavien, laser frakcyjny-nieablacyjny. Muszą minąć 2 tygodnie od ostatniego opalania.

Przed każdym zabiegiem, zarówno pierwszym, jak również kolejnym z pakietu, przeprowadzana jest szczegółowa konsultacja. Wyklucza ona przeciwwskazania do zabiegu, pozwala omówić cel, oczekiwania, zakwalifikować do zabiegu, wybrać moc. Po konsultacji, oglądamy szczegółowo skórę. Wykonujemy demakijaż, nakładamy maść znieczulającą na 30-45 minut. Na oczy nakładamy okulary ochronne. Po zabiegu aplikowany jest krem pozabiegowy filtr SPF 50+. 

Po zabiegu należy chronić skórę w obszarze zabiegowym filtrem SPF 30+/50+. Skórę należy chłodzić. Treningi, basen, sauna zalecane są min. 24h po zabiegu. Na skórę nakładamy preparaty łagodzące, zalecone przez Klinikę. Makijaż nie jest wskazany w ciągu 2-3 dni po zabiegu. 

Ciąża, Tatuaże w miejscu zabiegu, choroby autoimmunologiczne, epilepsja, choroby nowotworowe (zabieg można wykonać po 5 latach od wyleczenia), aktywna opryszczka, Retinol, kwas migdaowy, kwas ferulowy, kwas salicylowy, opalenizna (zabieg można wykonać po 4 tygodniach od opalania), niektóre antybiotyki (zapytaj w Klinice czy lek, który stosujesz jest przeciwwskazaniem), skrzyp polny, pokrzywa, dziurawiec, inne zioła oraz leki fotouczulające. 

Podczas jednego zabiegu laserem pobudzamy powstawanie nowych włókien kolagenu i elastyny. Warstwa naskórkowa po peelingu laserowym odnawia się przez ok. 28 dni. Włókna kolagenu powstaną po ok. 2 miesiącach. Często efekt widoczny jest już po 1 zabiegu w przypadku nowych, czerwonych rozstępów. Jeśli rozstęp jest dłużej, może wymagać powtórzenia zabiegów w serii. Dodatkowe zalecenia odnośnie domowego zapobiegania powstawaniu nowych rozstępów otrzymają Państwo podczas konsultacji kosmetologicznej.

Posiadamy laser frakcyjny-ablacyjny Pentagon Grand BTL. Laser pracuje na mocnej, wydajnej, zagęszczającej skórę lampie diodowej. Posiada certyfikat medyczny. Regularnie serwisowany jest przez firmę BTL Polska. Jest urządzeniem stacjonarnym, nie jest wynajmowany dla innych podmiotów, co dodatkowo gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu. Laser dzięku temu jest prawidłowo skalibrowany i nie jest poddawany zmianiom temperatury. Laser Pentagon Grand posiada dużąy zakres mocy oraz głębokości działania. Pracuje w trybie frakcyjnym, posiada również głowicę chirurgiczną do usuwania zmian skórnych. Zastosowana optyka – Zeiss.

Masz więcej zmian skórnych? Umów się na konsultację oraz indywidualną wycenę.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i Nazwisko

Sprzedaż zabiegów i pakietów

Umawianie wizyt, zmiany terminów

Godziny otwarcia

 
Poniedziałek – Piątek:
 
10.00 – 20.00
 
Sobota:
 
10.00 – 15.00
Shopping Cart
Scroll to Top

OŚWIADCZENIE

Oświadczam, że

Jestem osobą posiadającą formalne wykształcenie w dziedzinie ochrony zdrowia lub medycyny,

Jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą sklepu w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.