Laser frakcyjny-ablacyjny CO– przebarwienia

Przebarwienia powstają w wyniku nadmiernego nagromadzenia melaniny w jednym miejscu. Znaczna część plam powstaje w wyniku przemian hormonalnych, kontaktu z promieniami UV przy ekspozycji na słońce bez stosownej ochrony skóry. Przebarwienia zlokalizowane są na różnych głębokościach. Najczęściej tworzą się w głębszych warstwach skóry właściwej. Mają różny kształt, zabarwienie. Powstają lokalnie, pojedynczo lub w większym skupisku. Usuwanie przebarwień jest zabiegiem, dzięki któremu Twoja skóra będzie miała jednolity koloryt, będzie wyglądała młodziej. Metody usuwania przebarwień są bezbolesne. Czasami usunięcie przebarwienia wymaga jednego zabiegu, a czasami kilku wizyt.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

15-60 minut

OBSZARY

Ciało, twarz

ODSTĘPY MIĘDZY ZABIEGAMI

2 - 4 tygodnie

METODA

Laser frakcyjny CO2

ZNIECZULENIE

Maść znieczulająca

REKONWALESCENCJA

Do 3 - 7 dni

OBJAWY PO ZABIEGU

Zaczerwienienie skóry

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Tak

Kliknij w ikonę

Zarezerwuj on-line

Zarezerwuj telefonicznie

Aktualne promocje

Kup zabieg lub voucher

FAQ

Usuwanie przebarwień laserem jest najskuteczniejszą metodą. Wiązka lasera działa na większych głębokościach, trafia do skóry właściwej. To powoduje, że nawet głębokie przebarwienie zniknie. Melanina-barwnik, który jest głównym składnikiem przebarwienia-pochłania energię lasera i skupisko melaniny jest rozbijane. Drugim procesem, który zachodzi podczas zabiegu jest silne złuszczanie skóry, co rozjaśnia najpłytszą warstwę przebarwienia. Laser wywołuje trzeci proces w usuwaniu przebarwienia, czyli przebudowę skóry, wytworzenie kolagenu. Dzięki temu głębokie przebarwienie, zlokalizowane na 2-3 mm skóry, stopniowo zacznie być wypychane na powierzchnię. W takim przypadku ponowny zabieg o bardzo przyspieszy pracę z głębokim przebarwieniem. Jedną z najczęściej proponowanych metod pracy z przebarwieniami głębokimi jest laser frakcyjny lub laser pikosekundowy.

Przebarwienia pojedyncze

Plamy soczewicowate

Melasma (ostuda) – przebarwienie posłoneczne

 

2 tygodnie przed zabiegiem odstawiamy preparaty, które zawierają retinol. Mijają 2 tygodnie od zabiegów z zastosowaniem peelingów chemicznych, inne zabiegi z zastosowaniem laseroterapii. Muszą minąć 2 tygodnie od ostatniego opalania.

Do zabiegu z zastosowaniem lasera kwalifikuje kosmetolog przeprowadzając krótki wywiad oraz po obejrzeniu przebarwień. Przed każdym zabiegiem, zarówno pierwszym, jak również kolejnym z pakietu, przeprowadzana jest szczegółowa konsultacja. Wyklucza ona przeciwwskazania do zabiegu. maść znieczulającą na 10-45 minut w zależności od powierzchni obszaru zabiegowego. Na oczy nakładamy okulary ochronne. Po zabiegu aplikowany jest krem regeneracyjny, po zabiegu oraz filtr SPF 50+.

Po zabiegu należy chronić skórę w obszarze zabiegowym filtrem SPF 30+/50+. Na skórę nakładamy preparaty łagodzące, zalecone przez Klinikę. Kosmetolog wydaje zalecenia

Ciąża, choroby autoimmunologiczne, epilepsja, choroby nowotworowe (zabieg można wykonać po 5 latach od wyleczenia), aktywna opryszczka, Retinol, kwas migdałowy, kwas ferulowy, kwas salicylowy, opalenizna (zabieg można wykonać po 4 tygodniach od opalania), niektóre antybiotyki (zapytaj w Klinice czy lek, który stosujesz jest przeciwwskazaniem), skrzyp polny, pokrzywa, dziurawiec, inne zioła oraz leki fotouczulające.

Przebarwienia powstają z różnych przyczyn, na większym lub mniejszym obszarze. Występują pojedynczo lub jest ich bardzo wiele. Położone są na różnych głębokościach skóry. Barwnik w przebarwieniu może być luźno rozłożony lub może być go bardzo dużo. Mamy też do czynienia z rożnymi kolorami melaniny, co dodatkowo wpływa na powodzenie zabiegu. Zabieg laserem frakcyjnym CO2 pozwala usunąć nawet do 30% przebarwienia/przebarwień podczas jednego zabiegu, jeśli jest to ciemne, duże przebarwienie. Płytkie, mniej widoczne przebarwienia znikają zazwyczaj już po pierwszym zabiegu.

Klinika Lux Beauty posiada dwa najnowszej generacji lasery dedykowane do usuwania, rozjaśniania przebarwień. Pierwszym laserem jest laser frakcyjny CO2, którego skuteczność potwierdza się przy każdym zabiegu. Działa na przebarwienia, każdy zabieg przynosi efekt. Drugim laserem jest laser diodowo-pikosekundowy, dzięki któremu działamy bezpośrednio na konkretne przebarwienie lub stosujemy głowicę do zabiegu fotoodmładzania, do przebarwień na dużej powierzchni ciała, np. dekolt, szyja, twarz, dłonie.

Potrzebujesz konsultacji z Kosmetologiem? - Umów się na wizytę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i Nazwisko

Efekty zabiegu

zabieg na przebarwienia

Sprzedaż zabiegów i pakietów

Umawianie wizyt, zmiany terminów

Godziny otwarcia

 
Poniedziałek – Piątek:
 
10.00 – 20.00
 
Sobota:
 
10.00 – 15.00
Shopping Cart
Scroll to Top

OŚWIADCZENIE

Oświadczam, że

Jestem osobą posiadającą formalne wykształcenie w dziedzinie ochrony zdrowia lub medycyny,

Jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą sklepu w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.