Laser frakcyjny-ablacyjny CO2 – blizny

Laser frakcyjny-ablacyjny Co2 to jedna z najskuteczniejszych metod spłycania blizn. Zabiegi na blizny powodują widoczną poprawę już po pierwszym zabiegu. Blizny skanowane są laserem frakcyjnym. Skóra zaczyna wytwarzać kolagen, złuszcza się, rozbija starsze blizny, żeby stały się miękkie i gotowe do przebudowy. W związku z tym, że blizny powstają z różnych przyczyn, każdy zabieg wygląda inaczej. Do blizn z otarcia stosujemy inne parametry niż do blizn z przecięcia. Inny protokół zabiegowy zastosujemy w rzypadku blizn potrądzikowych, ubytkowych. 

CZAS TRWANIA ZABIEGU

15-90 minut

OBSZARY

Ciało, twarz

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Tak

OBJAWY PO ZABIEGU

Ciepło w obszarze zabiegowym, zaczerwienienie skóry

ZNIECZULENIE

Maść znieczulająca

REKONWALESCENCJA

Do 10 dni zaczerwienienie

ODSTĘPY MIĘDZY ZABIEGAMI

4 tygodnie

SKÓRA PO ZABIEGU

Zaczerwieniona

Kliknij w ikonę

Zarezerwuj on-line

Zarezerwuj telefonicznie

Aktualne promocje

Kup zabieg lub voucher

FAQ

Laser frakcyjny-ablacyjny CO2 jest ważną technologią spłycania blizn. Skutecznośc zabiegu polega na tym, że laser jest w stanie przebudowac skórę na większej głębokości, na dużej oraz małej głębokości. Ważne jest to, gdyż blizny powstałe w wyniku przecięcia tkanki (na przykład po zabiegu chirurgicznym lub laparospkopii) położone są głębiej. To z kolei wymaga pracy w głębszych warstwach skóry, nie tylko na jej powierzchni. W zależności od rodzaju blizny, jej wieku, podczas zabiegu stosujemy indywidualnie dobrane protokoły zabiegowe, moc oraz głębokość ingerencji lasera. Jest to bardzo precyzyjny zabieg. Możemy pracować z bliznami na twarzy, powiekach, całym ciele. 

Spłycenie blizny

Likwidacja blizny

Wyrównanie kolorytu skóry

Utrzymanie skóry w dobrej kondycji

Ujędrnienie

Poprawa wyglądu

2 tygodnie przed zabiegiem odstawiamy preparaty, które zawierają retinol. Mijają 2 tygodnie od zabiegów z zastosowaniem peelingów chemicznych, inne zabiegi z zastosowaniem laseroterapii. Muszą minąć 2 tygodnie od ostatniego opalania.

Przed każdym zabiegiem, zarówno pierwszym, jak również kolejnym z pakietu, przeprowadzana jest szczegółowa konsultacja. Wyklucza ona przeciwwskazania do zabiegu, pozwala omówić cel, oczekiwania, zakwalifikować do zabiegu, dobrać protokół zabiegowy do rodzaju blizny. Nakładamy maść znieczulającą na 10-45 minut w zależności od powierzchni obszaru zabiegowego. Na oczy nakładamy okulary ochronne. Po zabiegu aplikowany jest krem regeneracyjny, pozabiegowy oraz filtr SPF 50+.

Po zabiegu należy chronić skórę w obszarze zabiegowym filtrem SPF 30+/50+. Skórę należy chłodzić. Treningi, basen, sauna zalecane są min. 48h po zabiegu. Na skórę nakładamy preparaty łagodzące, zalecone przez Klinikę.

Ciąża, Tatuaże w miejscu zabiegu, choroby autoimmunologiczne, epilepsja, choroby nowotworowe (zabieg można wykonać po 5 latach od wyleczenia), aktywna opryszczka, Retinol, kwas migdaowy, kwas ferulowy, kwas salicylowy, opalenizna (zabieg można wykonać po 4 tygodniach od opalania), niektóre antybiotyki (zapytaj w Klinice czy lek, który stosujesz jest przeciwwskazaniem), skrzyp polny, pokrzywa, dziurawiec, inne zioła oraz leki fotouczulające. 

Podczas jednego zabiegu laserem spłycamy bliznę, poprzez pobudzenie do powstawania nowych włókien kolegenu i elastyny. Warstwa naskórkowa po peelingu laserowym odnawia się przez ok. 28 dni. Włókna kolagenu powstaną po ok. 2 miesiącach. Często efekt widoczny jest już po 1 zabiegu w przypadku świeżych blizn. Jeśli blizna jest dłużej na skórze, może wymagać powtórzenia, wykonania serii. Dodatkowe zalecenia dotyczące pielęgnacji domowej otrzymają Państwo podczas konsultacji kosmetologicznej.

Posiadamy laser frakcyjny-ablacyjny Pentagon Grand BTL. Laser pracuje na mocnej, wydajnej, zagęszczającej skórę lampie diodowej. Posiada certyfikat medyczny. Regularnie serwisowany jest przez firmę BTL Polska. Jest urządzeniem stacjonarnym, nie jest wynajmowany dla innych podmiotów, co dodatkowo gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu. Laser dzięku temu jest prawidłowo skalibrowany i nie jest poddawany zmianom temperatury. Laser Pentagon Grand posiada duży zakres mocy oraz głębokości działania. Pracuje w trybie frakcyjnym, posiada również głowicę chirurgiczną do usuwania zmian skórnych. Zastosowana optyka – Zeiss.

Potrzebujesz konsultacji z Kosmetologiem? - Umów się na wizytę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i Nazwisko

Efekty zabiegu - blizny

Sprzedaż zabiegów i pakietów

Umawianie wizyt, zmiany terminów

Godziny otwarcia

 
Poniedziałek – Piątek:
 
10.00 – 20.00
 
Sobota:
 
10.00 – 15.00
Shopping Cart
Scroll to Top

OŚWIADCZENIE

Oświadczam, że

Jestem osobą posiadającą formalne wykształcenie w dziedzinie ochrony zdrowia lub medycyny,

Jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą sklepu w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.