Laser frakcyjny-ablacyjny CO2 – Resurfacing 

Najczęściej wybierana metoda odmładzania skóry. Za pomocą lasera frakcyjnego spłycamy zmarszczki, rozjaśniamy przebarwienia, niwelujemy blizny potrądzikowe, oczyszczamy i silnie nawilżamy skórę. Zabieg przywraca skórze młody wygląd. To najlepszy sposób na zatrzymanie czasu i widoczą poprawę wyglądu oraz kondycji skóry. Efekty widoczne są juz po pierwszym zabiegu i utrzymują się nawet do 1 roku czasu. 

 

Jak dopasować moc zabiegu?

W Klinice Lux Beauty dostępne są 3 wersje zabiegu laserem CO2. Moc zabiegu dobierana jest do wieku, kondycji skóry, występowania ewentualnych problemów skórnych, np. Blizn potrądzikowych, zanieczyszczona skóra, przebarwienia. 

 

RESURFACING BASIC 25+: PROFILAKTYKA

Zabieg dedykowany dla osób powyżej 25 roku życia. W tym wieku skóra przestaje wytwarzać wystarczające ilości kolagenu. Należy on do białek, które wraz z elastyną budują rusztowanie. Dzięki tej konstrukcji, skóra jest gęsta, jędrna. Kolagen zapobiega powstawaniu zmarszczek, jest ważnym białkiem w procesie odmładzania skóry. Do każdego zabiegu otrzymują Państwo znieczulenie gratis.

RESURFACING MEDIUM 35+: KOLAGENOWA BOMBA

Zabieg dedykowany dla osób powyżej 25 roku życia. W tym wieku skóra przestaje wytwarzać wystarczające ilości kolagenu. Należy on do białek, które wraz z elastyną budują rusztowanie. Dzięki tej konstrukcji, skóra jest gęsta, jędrna. Kolagen zapobiega powstawaniu zmarszczek, jest ważnym białkiem w procesie odmładzania skóry. Do każdego zabiegu otrzymują Państwo znieczulenie gratis.

RESURFACING STRONG 45+: SILNA PRZEBUDOWA

Resurfacing w wersji strong to zabieg dedykowany w przypadku cer wymagających wyprodukowania dużej ilości kolagenu. Dodatkowo spłycamy zmarszczki, głębszych oraz płytszych przebarwień, spycenia blizn potrądzikowych. Zabieg przynosi doskonałe efekty już po pierwszym przeskanowaniu frakcją. W ramach zabiegu opracowujemy również okolicę oczu. Powieki unoszą się, wygładzają. Zasinienia pod oczami są mniej widoczne. Młodszy wygląd, świetna kondycja skóry, widoczne odmłodzenie to tylko niektóre efekty zabiegu.  

 

CZAS TRWANIA ZABIEGU

45-90 minut

OBSZARY

Twarz/Szyja/Dekolt/Dłonie

OBJAWY PO ZABIEGU

ciepło, zaczerwienienie skóry, czasami złuszczanie

ODSTĘP MIĘDZY ZABIEGAMI

4 tygodnie

ZNIECZULENIE

maść znieczulająca

REKONWALESCENCJA

Do 7 dni

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Tak

SKÓRA PO ZABIEGU

Zaczerwieniona

Kliknij w ikonę

Zarezerwuj on-line

Zarezerwuj telefonicznie

Aktualne promocje

Kup zabieg lub voucher

FAQ

Laser frakcyjny-ablacyjny CO2 jest pierwszym z wyboru laserem do odmładzania, spłycania zmarszczek, wyrównywaniu kolorytu skóry, spłycania blizn (jeśli są) przy jednym zabiegu. Słowo frakcja pochodzi od słowa fractional (z ang. niecałkowity). Podczas zabiegu wytwarzamy mikrouszkodzenia na skórze (MTZ z ang. Micro Thermal Zone), które nie całkowicie pokrywają skórę, tylko częściowo. Wokół kontrolowanego uszkodzenia skóra zaczyna przebudowywać się, komórki fibroblastów zapoczątkowują proces wytwarzania włókien kolagenu, elastyny. Skóra dostaje sygnał do naturalnej odnowy. Skóra po zabiegu pracuje nawet 1 rok czasu. Efekty widać już po pierwszym zabiegu. 

Zagęszczenie skóry

Rozjaśnienie przebarwień

Spycenie blizn potrądzikowych

Spycenie zmarszczek

Zapobieganie procesom starzenia

Wyrównanie kolorytu skóry

Utrzymanie skóry w dobrej kondycji

Oczyszczenie zaskórników

Likwidacja stanów zapalnych

Silne nawilżenie

Ujędrnienie

Napięcie powiek

Niwelowanie cieni pod oczami

Po ostrzykiwaniu kwasem hialurownowym

Porost włosów (zabieg na skórę głowy)

2 tygodnie przed zabiegiem odstawiamy preparaty retinolem, kwasy medyczne, m. in. kwas ferulowy, kwas migdałowy, kwas salicylowy. Nie stosujemy innych peelingów, takich jak peeling enzymatyczny, peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja. Zabieg CO2 wykonujemy minimum 2 tygodnie po zabiegach ostrzykiwania skóry, np. botoks, kwas hialuronowy, stymulatory tkankowe. Minimum 4 tygodnie od innego zabiegu z zastosowaniem takich metod jak laser tulowy, laser frakcyjny-nieablacyjny, laser na zamykanie naczynek. Muszą minąć 2 tygodnie od ostatniego opalania.

Przed każdym zabiegiem, zarówno pierwszym, jak również kolejnym z pakietu, przeprowadzana jest szczegółowa konsultacja. Wyklucza ona przeciwwskazania do zabiegu, pozwala omówić cel, oczekiwania, zakwalifikować do zabiegu, wybrać moc. Po konsultacji, oglądamy szczegółowo skórę. Wykonujemy demakijaż, nakładamy maść znieczulającą na 30-45 minut. Na oczy nakładamy okulary ochronne. Po zabiegu aplikowany jest krem pozabiegowy filtr SPF 50+. 

Po zabiegu należy chronić skórę w obszarze zabiegowym filtrem SPF 30+/50+. Skórę należy chłodzić. Treningi, basen, sauna zalecane są min. 24h po zabiegu. Na skórę nakładamy preparaty łagodzące, zalecone przez Klinikę. Makijaż nie jest wskazany w ciągu 2-3 dni po zabiegu. 

Ciąża, Tatuaże w miejscu zabiegu, choroby autoimmunologiczne, epilepsja, choroby nowotworowe (zabieg można wykonać po 5 latach od wyleczenia), aktywna opryszczka, Retinol, kwas migdaowy, kwas ferulowy, kwas salicylowy, opalenizna (zabieg można wykonać po 4 tygodniach od opalania), niektóre antybiotyki (zapytaj w Klinice czy lek, który stosujesz jest przeciwwskazaniem), skrzyp polny, pokrzywa, dziurawiec, inne zioła oraz leki fotouczulające. 

Podczas jednego zabiegu resurfacingu laserem pobudzamy powstawanie nowych włókien kolegenu i elastyny. Warstwa naskórkowa po peelingu laserowym odnawia się przez ok. 28 dni. Włókna kolagenu powstaną po ok. 2 miesiącach. Przy skórze wiotkiej, warto wykonać zabieg w serii 3 rocznie co 4 tygodnie, co pozwoli utrzymać efekt nawet na rok. Klinika zaleca serię zabiegową 1 raz w roku, żeby utrzymać skórę w dobrej kondycji oraz żeby nie powstawały nowe zmarszczki. Dodatkowe zalecenia odnośnie domowego zapobiegania powstawania zmarszczek otrzymają Państwo podczas konsultacji kosmetologicznej, 

Posiadamy laser frakcyjny-ablacyjny Pentagon Grand BTL. Laser pracuje na mocnej, wydajnej, odmładzającej skórę lampie diodowej. Posiada certyfikat medyczny. Stale serwisowany jest przez firmę BTL Polska. Jest urządzeniem stacjonarnym, nie jest wynajmowany dla innych podmiotów. To dodatkowo gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu. Laser dzięku temu jest prawidłowo skalibrowany i nie jest poddawany zmianom temperatury. Zawsze dostępny jest w Klinice w przypadku zmiany terminu wizyty. Laser Pentagon Grand posiada szeroki zakres mocy oraz głębokości działania. Pracuje w trybie frakcyjnym, posiada również głowicę chirurgiczną do usuwania zmian skórnych. Zastosowana optyka – Zeiss.

 

Potrzebujesz konsultacji z Kosmetologiem?

Efekty zabiegu Resurfacing CO2

Zostaw do nas wiadomość

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i Nazwisko
cropped-ico.png

Tel. (+48) 690 451 106

Tel. (+48) 690 450 436

Shopping Cart
Scroll to Top

OŚWIADCZENIE

Oświadczam, że

Jestem osobą posiadającą formalne wykształcenie w dziedzinie ochrony zdrowia lub medycyny,

Jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą sklepu w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.