Laser diodowy IQ

Laser IQ francuskiego koncernu Monduniq to najnowszej generacji laser diodowy 808 nm do trwałego usuwania włosów czarnych. Laser pracuje w systemie schładzania głowicy frozen head, co pozwala na stałe schładzanie skóry podczas podawania impulsów. Głowica frozen head dociera w najtrudniej dostępne obszary, posiada duży spot zabiegowy, co znacznie przyspiesza zabieg. Laser IQ to technologia, dzięki której włosów z zabiegu na zabieg będzie coraz mniej, efekt utrzyma się przez dłuższy czas. Skóra będzie gładsza, stopniowo znikną ewentualne podrażnienia, wrastające włosy. Laser dedykowany jest do małych obszarów, m. in. takich jak pachy, dłonie, stopy, bikini, brodawki, twarz.
 

CZAS TRWANIA ZABIEGU

15-45 minut

OBSZARY

Kolor włosów: czarny

FOTOTYP

I-VI

ODSTĘP MIĘDZY ZABIEGAMI

4-12 tygodni

CHŁODZENIE

Silne, żel, głowica frozen head

ODSTĘP OD/DO OPALANIA

4 tygodnie

ZALECANA SERIA ZABIEGÓW

Tak

SKÓRA PO ZABIEGU

Zaczerwieniona

Kliknij w ikonę

Zarezerwuj on-line

Zarezerwuj telefonicznie

Aktualne promocje

Kup zabieg lub voucher

FAQ

Laser IQ pozwala trwale usuwać zbędne owłosienie z dowolnego obszaru ciała. Jest to laser diodowy. Dzięki jednej wiązce o długości 808nm, możemy usuwać włosy czarne. Żaden laser nie usuwa włosów siwych. Laser działa na włosy w fazie anagenu, to znaczy na fazę, w której włos odżywiany jest przez skórę i widoczny dla wiązki laserowej. Pomimo, iż na skórze widoczna jest określona ilość włosów, na przykład 100%, to przy każdym zabiegu laser zobaczy tylko część z tych włosów. Włosy po zabiegu zostaną usunięte, ale efekt usunięcia obserwujemy po kilku dniach lub kilku tygodniach. Na danym obszarze, jeśli przy danym zabiegu były włosy w fazie anagenu, pojawią się wyspy bez włosów. Z zabiegu na zabieg usuwamy ok. 5-10% włosów. Czasami, przy pierwszym zabiegu, efekt może być spektakularny, zobaczymy usunięcie włosów na nawet 80% powierzchni skóry. Jest to kwestia indywidualna. Po takim zabiegu, zaleca się kontynuowanie serii zgodnie z zaleceniami. Nie da przewidzieć się ile włosów w anagenie mamy na skórze w dniu zabiegu. Może zdarzyć się, że przy niektórych zabiegach nie mamy ich zbyt wiele. Jeśli widzisz, że pojawiają się włosy w miejscach, w których były puste wyspy, to znaczy, że rosną nowe włosy i warto w takim przypadku jak najszybciej umówić się na kolejny zabieg. Laser stosowany jest przy uporczywym owłosieniu.

1 dzień przed planowaną wizytą należy zgolić włosy maszynką jednorazową z użyciem pianki do golenia lub żelu pod prysznic. Skóra będzie podrażniona, ale właśnie dlatego golimy włosy wcześniej, żeby zdążyła lekko uspokoić się. Można wykonać zabieg na podrażnieniach po goleniu. Laser aleksandrytowy jest laserem mocnym, ale łagodnym dla skóry. Kosmetolog po zabiegu zaleci odpowiednią pielęgnację pomiędzy zabiegami. Na 3 dni przed zabiegiem nie stosujemy peelingów, na 2-4 tygodni nie stosujemy retinolu. Jeśli stosujesz domowy depilator , np. Philips Lumea, Braun silk-epil lub inny, poddajesz się depilacji woskiem, stosujesz krem do depilacji, zalecamy odczekanie aż włosy po tych zabiegach odrosną. Są to metody nietrwałego usuwania owłosienia, także po 2-4 tygodni włosy można zgolić maszynką jednorazową i poddać się epilacji laserowej. Dzięki temu będzie lepszy efekt zabiegu depilacji laserowej. Preparaty na opaleniznę nie mogą być na skórze. Należy poczekać aż barwniki znikną.

Jeśli występują na skórze podrażnienia po goleniu, pojawia się na co dzień problem wrastających włosów, laser stopniowo, z zabiegu na zabieg, będzie podrażnienia łagodził, gdyż włosów na skórze będzie coraz mniej. Nie będą powodowały stanów zapalnych. Z zabiegu na zabieg będzie ustępował problem wrastających włosów, mieszki włosowe zostaną zamknięte. Skóra stanie się gładka, zamkną się mieszki włosowe.

Przed każdym zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja. Wykluczamy przeciwwskazania do zabiegu, omawiamy oczekiwania, ustalamy fototyp, kolor włosów,  kwalifikujemy do zabiegu. Oglądamy szczegółowo skórę, tatuaże zaklejamy, żeby ich nie uszkodzić oraz zamalowujemy znamiona skórne (większe dodatkowo omijamy). Skaleczenia są omijane. Klient otrzymuje jednorazową bieliznę. Wzrok chronimy okularami ochronnymi. Na obszar zabiegowy nakładany jest bezbarwny żel. Zabieg wykonywany jest na całym obszarze, ale tylko w niektórych miejscach laser znajdzie włosy w fazie anagenu i trwale je usunie. Po zabiegu aplikowany jest filtr SPF, jeśli obszar zabiegowy będzie eksponowany na słońce.

 

Usunięcie czarnego, nadmiernego owłosienia, hirsutyzm, wrastające włosy, stany zapalne, estetyka.

Ciąża, Tatuaże w miejscu zabiegu (zostaną zaklejone i ominięte), choroby autoimmunologiczne, epilepsja, aktywne stany zapalne skóry, choroba nowotworowa (zabieg można wykonać po 5 latach od wyleczenia), retinol (m. in. Izotek), świeża opalenizna (zabieg można wykonać po min. 4 tygodniach od opalania), stosowanie wybranych antybiotyków (poinformuj Klinikę jaki lek przyjmujesz) skrzyp polny, pokrzywa, dziurawiec, inne zioła oraz leki fotouczulające.

Po zabiegu chronimy skórę filtrem SPF 30+/50+. Na skórę warto nałożyć preparaty łagodzące, zalecone przez Klinikę. Stosujemy antyperspirant.

 

Epilacja laserowa (proces trwałego usuwania owłosienia) jest długim procesem, trwającym niekiedy minimum 12 miesięcy. Dzieje się tak, ponieważ przy każdym zabiegu usuwamy od kilku do kilkunastu procent wszystkich widocznych na skórze włosów. Depilacja laserowa wykonywana jest w serii zabiegów zaleconych przez Klinikę. Na koniec terapii może zostać niewielka lub większa ilość włosów. Są to zazwyczaj włosy w takich fazach jak telogen, czy katagen, których laser nie widzi. Takie włosy po jakimś czasie wypadną same. Przy każdym zabiegu omawiane są efekty z klientem. Jeśli jest postęp, kontynuujemy zabiegi, zwiększając, zgodnie z zaleceniami producenta, parametry zabiegowe. Jeśli klient zaobserwuje, że przez 1-3 zabiegów efekty są znikome, wprowadzamy zmiany w terapii. Zmieniamy parametry, laser, odstępy między zabiegami. Wszystkie zmiany laserów w naszej Klinice są dostępne na życzenie Klienta lub po zaleceniu osoby wykonującej zabieg. Nie powoduje to żadnych dopłat. Wszystkie technologie są najwyższej klasy. Zalecana minimalna seria to 9 zabiegów, ale może pojawić się konieczność wykonania dodatkowych zabiegów, w celu dokończenia terapii. Po tej serii wydawane są zalecenia dotyczące umówienia się na zabieg przypominający, gdy urośnie do 20-30% nowych włosów. Klient sam decyduje kiedy na taki zabieg chciałby się zgłosić. U jednej osoby zabieg przypominający odbędzie się po 3 miesiącach, u innej zaś po 2 latach. Na to nie ma reguły.

Nasza Klinika posiada 3 certyfikowane lasery przeznaczone do włosów grubszych, cieńszych, o różnych kolorach, do wszystkich fototypów. Dzięki nim możliwa jest depilacja laserowa przez cały rok. Ich dopasowanie często polega na poznaniu odczuć klienta, odstępowi od opalania, czasu na zabieg. W Klinice Lux Beauty dobór lasera zawsze będzie podyktowany chęcią osiągnięcia najlepszych, możliwych efektów oraz komfortu klienta. Pierwszy zabieg to prezentacja dostępnych technologii. Oferujemy Państwu usługę „próba laserowa”. Nie przynosi ona efektów, ale pozwala poznać lasery, klinikę, nasz zespół. Jeśli chcesz umówić się na próbę laserową, zapraszamy. Zapisz się na wizytę, jest ona bezpłatna.

Konsultacja z Kosmetologiem + zabieg testowy

Konsultacja z Kosmetologiem pozwala wykluczyć przeciwwskazania. Wykonany zostanie zabieg w obszarze pach, na 1 lub 2 laserach. Kosmetolog przybliża temat związany z depilacją, pomoże dobrać laser, powie jak dbać o skórę i na co zwrócić uwagę. Konsultacja jest bezpłatna, próba laserowa kosztuje 1 zł.

Skontaktuj się z nami

recepcja@luxbeauty.pl

Efekty zabiegu depilacja laserowa.

efekty depilacja laserowa

PRZED

PO

cropped-ico.png

Tel. (+48) 690 451 106

Tel. (+48) 690 450 436

Shopping Cart
Scroll to Top

OŚWIADCZENIE

Oświadczam, że

Jestem osobą posiadającą formalne wykształcenie w dziedzinie ochrony zdrowia lub medycyny,

Jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą sklepu w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.